HİKAYE

DOĞAYA KAÇMAYI UNUTMAYIN!

Kış uykusundan uyanıp, baharın gelişini yemyeşil bir ormanda kutlamaya ne dersiniz? Çıplak ayaklarla toprağı hissetmeyi, kuş cıvıltılarına kulak vermeyi, yaprakların hışırtısını, kısacası doğayla bir olmayı ve dinlemeyi... Hayır hayır bu bir lirik şiirin mısraları değil ya da İstanbul’un ortasında kurulamayacak bir hayal. Ütopya hiç değil! Biz bunu beraber yapabilmek için hayal kurduk ve 2015’te sizlerle hayata geçirdik.

Neon Hikaye

Psychedelic kültürü algılamak, anlamaya çalışmak, psy-trance ve trance müziği tanıtmak, doğayı tüm hatlarıyla korumak ve onunla bir olmayı seçip, özünü aktarabilmek için yola çıkmış ve tüm bu süreci heyecanla paylaşmayı dert edinmiş kendi halinde insanlarız. Gereksiz ve kitlesel tüketimin, savaşların, şiddetin; doğaya, hayvanlara ve insan doğasına aykırı olanın da karşısındayız. Yaşlanan dünyamıza, hor kullanılan doğal kaynaklarımıza nasıl fayda sağlayabiliriz sorusunun cevaplarıyla meşgulüz. Popüler kültürü desteklemesek de şu ara dünyada ve ülkemizde popüler olan sıfır atık akımının hastasıyız.

Neon Hikaye

Bunun dışında manevi değerlerimizin de peşine düştük. Doğa, imece usulü, paylaşmak gibi bu topraklarda yaşayan ve aşina olduğumuz bu kavramlar bizlere yabancılaştırılmaya çalışılmakta. Tek hücreli -rezidans- dairelere sıkıştırılıp, bireysellikle özgürlüğü bağdaştırıp altın tepsiyle sunulan bu sistemde, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi de yanımıza alıp doğada hep beraber eğlenmek, dans etmek, paylaşmak, bir olmak, doğayla ilgili neleri yapabileceğimize kafa yormak, muhteşem atasözümüz birlikten kuvvet doğacağını göstermek istiyoruz. Biz elbette sevginin, güzelliklerin yanındayız. Tam da bu noktada Neon festival olarak özümüzü, ruhumuzu, enerjimizi pozitif düşüncelerle dokuyup, kalabalıkla bu enerjiyi kosmosta buluşturmak istiyoruz. Psychedelic kültür, bu farkındalık üzerine ve evreni anlamaya, kendi iç yolculuğumuzu yapmaya, doğayı dinlemeye, enerjilerimizle bir olmaya davet ediyor. Biz de bu davete, aynı bilinçle hareket eden ve bundan haz duyan dostlarımızla katılmak istiyoruz. Bu davete hep birlikte katılmaya etmeye ne dersiniz?