COVID-19 BİLGİLENDİRME

COVID-19 - SIKÇA SORULAN SORULAR

Kafalar karıştı değil mi? Neler olduğunu açıklamak için buradayız.
Covid-19 tüm dünyayı esir aldı ve insanlığı sarsan en büyük pandemiye şahitlik ediyoruz. Bir virüse karşı direniyoruz ve direnişimizde istikrarlı gidersek, evde kalırsak, sağlık emekçilerinin söylediklerini harfiyen yerine getirirsek bu virüsü bu yıl geride bırakacağımıza inanıyoruz. Erken kavuşamayacağımız için biraz buruğuz.
Atalarımızın da dediği gibi ‘’geç olsun, güç olmasın.’’ Hepimizin önce canı sağolsun. 28 Mayıs2022 Cumartesi günü olacak bu toplaşmaya herkesi bekliyoruz!

2021'de Neon gerçekleşiyor mu dediğini duyar gibiyiz.
Elbette gerçekleşiyor! Neon Festival'in gerçekleşmesi için harcadığımız bütün emek ve alın teri 2021 için de geçerli. Yani bu festival için A'dan Z'ye hazırız! Sabırla evde oturmamınızın bize bir motivasyonu olması lazım değil mi? Şimdiden festival alanının kokusu burnumuza geliyor. Biz bütün değerlerle barış halinde kalmaya devam ettikçe, bu kutsal toplaşma ve göçümüz her zaman gerçekleşecektir.

Neden 2021! Biraz uzak değil mi?
Covid-19’un yarattığı travmayı atlatıp tam anlamıyla rutin hayatımıza, işimize ve sevdiklerimize döndüğümüzde mental iyileşme sürecimizde hızlanacak. Tam anlamıyla kendimizi bulmamız ve Dünya Sağlık Örgütü’nün de açıklamalarının doğrultusunda sene sonuna doğru ancak ayağa kalkabileceğiz. Evet uzun bir süre fakat ruh ve fiziksel sağlığımız çok daha değerli. Bu toplanmayı değerli kılan hepimiziz. Sadece biraz daha sabır göstereceğiz. Heyecanla uzun bir aradan sonra kavuşmayı dört gözle bekliyorduk. Gerçekten hiçbir ülke, hiçbir sağlık çalışanı bunun dünya çapında bir kriz olacağını tahmin edemedi. Umutla ve sabırla normal hayatımıza dönmeyi çok istiyoruz. Evet belki normale dönecek fakat yine bir süre daha sosyal mesafemizi koruyarak yaşamımızı sürdürmeye devam edeceğiz . Hiçbirimizin sağlığı riske atılacak kadar kıymetsiz değil. Bizim topluluğumuzun en önemli ilkeleri sevgi, güven, samimiyet ve sağlık. Bunun dışında yurt dışı uçuşları hala belirsiz. Çalıştığımız sanatçıların ülkemize alınıp alınmayacakları belli değil. Türkiye uçuşlarını açsa dahi sanatçılarımızın gelecekleri ülkelerin uçuşlarını açmaması veya karantinaya alınma ihtimalleri olduğundan dolayı sağlıklı ve güvenli bir deneyim yaşamak için 28 Mayıs 2022’ye taşıdık.

Program ve line up değişmedi diyorsunuz, açar mısınız?
Pandemi; ekonomik krizi, diplomatik krizi ve belirsizliği de beraberinde getirdi. Ne yazık ki bu tür krizlerden ilk etkilenen festivaller oluyor. Mart ortasında bu krizi yönetmeye çalışırken erteleme planımızı FM Booking (Ace Ventura), Sanja Karin (Juno Reactor), Almog (Undercover), Stereo Society (Freedom Fighters) ve Lifepark ile görüşerek bitirmiştik. Bu süreçte bize katkısı olan bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 2021'de daha coşkulu ve daha anlamlı bir kavuşma için hepsi hazır olduğunu söyledi. Juno Reactor hala bizlere aralıksız 3 saat çalacak seti için heyecanlı. Çünkü o da hayatında ilk kez 3 saat durmaksızın çalacak. Ace Ventura son dakika karantinada ürettiği parçaları setine ekler mi bilemiyoruz. Chapati ile tanınan Undercover yepyeni seti ile Neon'da sergileyeceği performansı için oldukça heyecanlı. Freedom Fighters Türk izleyicisi ile ilk kez bir araya geleceği için oldukça heyecanlı. Dekorumuz, Hologram Show ve size söz verdiğimiz en ufak detay dahi yerine getirilecek.

Bilet fiyatları değişecek mi?
Bilet fiyatları Ocak ayına kadar sabit kalacak. Bizi destekleyenlere bu şekilde teşekkür etmek istiyoruz.

Bahsettiğiniz avantajları harfi harfine anlatır mısınız?
Karşılıklı sevgi ve güven için elimizden geldiğince bizi destekleyen dostlarımıza hediyeler vermek istedik. Biletlerini iade etmeyen Neon destekçilerine;

1 Neon Festival’de ilk iki biranız Neon’dan! Keyif paylaştıkça güzeldir.
2 Festival bilekliği koleksiyonerlerini mutlu edecek, bileklik biriktirmeyenleri bundan sonra festival bilekliği biriktirmeye motive edecek Visionary Art tasarımına yazılmış özel uv dokulu ‘’Karantina’da Neon’u destekledim!’’ bilekliği vereceğiz.
Tasarımı yapacak olan sanatçıyı festivale yakın bir süreçte anons edeceğiz, çok heyecanlıyız!
3 Festival’de size özel Happy Hour! (18:00’a kadar.) Bilekliğin yeter! Bu özel bilekliğin bir ayrıcalığı olmalıydı değil mi?
4 Festival alanında kullanabileceğiniz 1 adet %20’lik indirim kodu. Yemek, içecek veya ürün alırken kullanabilirsin veya arkadaşın için indirimli bilet alabilirsin! Son dakikacı arkadaşına %20 ısmarlayarak mutlu edebilirsin!
5 Size özel hediye çekiliş hakkı!
Erken dönem bilet sahipleri için 1 kez çekilişe katılım hakkı,
sahne önü bilet sahipleri için 2 kez çekilişe katılım hakkı,
Platform bilet sahipleri için 3 kez katılım hakkı verilecektir.

20 Adet Visionary Art ile desenlenmiş Neon T-Shirt
20 Adet Backstage Pass (Sanatçılarla tanışma imkanı!)
10 Adet Neon Bileti (Arkadaşınız için!)

*Çekilişle ilgili detaylar bilet sahiplerine elektronik posta olarak iletilecektir.
6 3 ayda bir hazırladığımız dergimiz ''Neonista'' için erken erişim! Bu süreçte sizden uzakta kalmayı kesinlikle istemiyoruz.
Müziğe, birliğe, beraberliğe, daha güzel bir dünya için yapabileceklerimize dair ne varsa hepsini Neonista’da toplayıp önce kendi topluluğumuza ulaştırmak istiyoruz.

Peki biletimi iade edebiliyor muyum?
Evet, bu süreçte desteğine ihtiyacımız olsa da; eğer biletini iade etmek istersen 22 Mayıs Cuma günü öğlen 12:00'a kadar info@biletino.com adresiyle iletişime geçerek talep edebilirsin.

Biletimi daha önce iade ettim fakat 2021'de Neon'a gelmek istiyorum!
Dert etme. O sıralar paraya ihtiyacın vardır. İade etmek zorunda kalmış olabilirsin. Daha öncesinde biletini iade etmiş olanlar Kasım ayı’na kadar geçerli olan %15 indirimli biletlerden alabilecekler. İade ettiğin biletin kişisel bilgilerini ve bileti alırken kullandığın maili öncesinde bize iletmen yeterli. İade ettiğin mailine özel tanımlanmış indirim kodunu kullanarak tekrar aramıza dönebilirsin. Festival'de sana hoş geldin demek bizi inanılmaz mutlu edecek!

Benim hediye biletim vardı ama!
Hediyenin geri alındığını duydun mu hiç! Hediye bileti olanları mailde yıldızladık bekletiyoruz. Bir gece ansızın mail kutuna biletin düşebilir. Şaka bir yana hediye biletiniz var ise o bileti yine kullanabileceksiniz. Hediye biletlerde hiçbir değişiklik yok.

Neonista Dergi nedir?
Biletini iade etmeyip bizi destekleyenlerin ayrıcaklıkları başlığında da söylediğimiz gibi müziğe, birliğe, beraberliğe, daha güzel bir dünya için yapabileceklerimize dair ne varsa hepsini Neonista’da toplayıp önce kendi topluluğumuza ulaştırmak istiyoruz. Bir olmanın gücüne, yaratıcılığına ve farklı pencerelerden bakmanın ne kadar kıymetli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden ilk denememizden sonra istek ve eleştirilerinize göre beraber bir sonraki Neon’a şekil de verebiliriz. Hazırlayacağımız Neonista’da maliyeti düşük basabileceğiniz formatta hazırlayacağız. Atık olmaması açısından aslında buna taraftar değiliz ama elime alıp, okuyup, kütüphaneme de koymak isterim diyenlere de saygımız sonsuz.

Bizimle nasıl iletişimde kalmayı düşünüyorsunuz?
Bizi biz yapan kültürümüzü, doğaya karşı olan hassasiyetlerimizi, tüketim çılgınlığına karşı dönüşüm bilgilerini ve eserleri ile bizlere ilham olan sanatçıları yine sizlerle yeni medya kanallarından paylaşarak... Bu kuvvetli, sevgi ve güven üzerine kurulu bağımızı sizlerle koparmayı asla düşünmüyoruz. Sadece bir yıl daha uzaktan beraberiz. Bu ara kulaklarımızdan hiç gitmeyen Zeki Müren’in muhteşem şarkısı ile bu soruyu da sonlandırıyoruz: ‘’Elbet bir gün kavuşacağız. Bu böyle yarım kalmayacak.’’

Bu süreçte size nasıl destek verebilirim?
Bizleri yorumlarınla mutlu edebilirsin. Arkadaşlarına tavsiye edebilirsin ve Neonista’yı okuyabilirsin. Bu desteğin bizi tarifsiz mutlu edecek.

Bir sanat projem var, nasıl gönderebilirim?
Eminiz karantina öncesinde de karantina sürecinde de inanılmaz eserler çıktı ve bu eserleri heyecanla bekleyeceğiz. Başvuru yapmak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Ben stant için başvurmuştum, ne yapmalıyım?
Stant başvurusu yapmış veya yapmak isteyenlere Haziran ayı içerisinde tekrar bir çağrı yapıp en hızlı şekilde geri dönüş yapmaya başlayacağız. Sabrınız için yürekten teşekkür ediyoruz.

Aradığım bazı cevapları bulamıyorum!
Etraflıca düşünmüştük ama muhakkak atladığımız olmuştur. Affola. Cevabını aradığın soruyu veya düşüncelerini merhaba@neonfestival.net adresine iletirsen seninle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.